Rady a tipy

Textilní a umělé květiny

Čištění: Umělé květiny mohou shromažďovat prach. Doporučuje se pravidelně je otřít (především umělé listy) a textilní květy vyfoukat fénem. Dbejte na dostatečnou vzdálenost, aby silným proudění m vzduchu nedošlo k nechtěnému vytažení květin z aranžmá.

Umístění: i když jsou moderní umělé květiny velmi odolné, přímé sluneční světlo může způsobit, že ztratí barvu. Umístěte je na místo, kde nebudou vystaveny intenzivnímu slunečnímu záření.

Květinové dekorace udržujte daleko od topných zařízení, jako jsou radiátory, aby nedošlo k poškození materiálu, v nejhorším případě k vzplanutí (platí především pro vánoční svícny se svíčkou). 

Textilní květiny

Praní: Některé textilní květiny, které jsou volně umístěné ve váze, lze prát ve vodní lázni s vlažnou vodou a mycím prostředkem (například lze použít dětskou mýdlovou pěnu do koupele). Pamatujte, že některé typy hedvábných a textilních květin vyžadují velmi jemné zacházení. Osušit je poté můžete jemným stlačením bílým ručníkem.

Úpravy: Pokud jsou textilní květiny zmačkané, můžete je opatrně žehlit na nízké teplotě nebo použít parní žehličku.

Úloha květin v interiéru

Květiny mohou přidat do interiéru příjemný a svěží vzhled, jsou významným designovým prvkem. Vyberte stylové květiny, které ladí s celkovým designem.
Pokud je to možné, rozlište květiny podle sezóny nebo svátků, aby váš prostor vypadal stále aktuálně.