O majitelce

Jmenuji se Markéta Matoušková a jsem majitelkou a zakladatelkou ojedinělého květinového ateliéru „Flowers for good“ v Praze. Tento název můžeme přeložit do češtiny dvěma způsoby: jako „květiny na věky“ nebo také „květiny pro dobro“. Název v sobě tedy spojuje jak mou vášeň pro tvorbu jedinečných trvale krásných květinových aranžmá z umělých, látkových a sušených květin, tak potřebu vnést mou kreativou do vašeho života krásu, dobro, radost a laskavost.

Po téměř 3 desetiletí jsem se pohybovala ve světě vrcholného managementu a marketingu, zastávala role organizátora, realizátora a manažera různých především kulturních akcích. Časem jsem však začala pociťovat vyhoření a hledala jsem něco, co by mi znovu naplnilo srdce radostí a vášní.

Rozhodla jsem se opustit hektický svět a vydat se za tím, co mě opravdu naplňuje – kreativita, design a krása. I když nemám formální vzdělání ve floristice, mé srdce a vášeň pro vlastnoruční tvorbu mě přivedly k této kreativní a výjimečné činnosti ve světě květin.

S touhou dát své kreativě volný průchod a přinést krásu do každodenního života lidí jsem se rozhodla vydat na vlastní podnikatelskou cestu a zúročit tak mé dosavadní zkušenosti s mou vášní a snad i talentem.

V mém ateliéru se zaměřuji na individuální a originální výrobu, do které se snažím vnést také nejnovější trendy ze světa luxusních trvalých květin (ze saténu, hedvábí, silikonu, sušených i umělých). Každý kousek je vytvářen s péčí a pozorností k detailům, abych naplnila nebo nejlépe překonala vaše největší očekávání.

Věřím, že květiny mají sílu dotknout se našich srdcí a přitahují lidi se stejným smyslem pro krásu a laskavost.

Děkuji všem, kteří jsou na této cestě se mnou!